Ovo još nismo vidjeli na Olimpijadi: Bacila se kroz cilj i osvojila zlato (VIDEO)

U jedinom ženskom finalu večeri u atletici na Olimpijskim igrama Shaunae Miller s Bahama je osvojila zlato na 400 metara ispred favoritkinje Amerikanke Allyson Felix.
Miller je pobijedila s rezultatom 49,44 doslovno se bacivši u cilj. Felix je bila druga sa sedam stotinki sekunde slabijim rezultatom, dok je treća bila Jamajčanka Shericka Jackson (49.85).

Miller je ovom pobjedom uzvratila Felix za poraz u finalu svjetskog prvenstva u Pekingu prošle godine. Za Felix je to bilo sedmo olimpijsko odličje i može se utješiti podatkom kako je postala najuspješnija američka atletičarka na olimpijskim igrama.

Do sada je dijelila prvo mjesto na tabeli sa Jackie Joyner-Kersee, obje su osvojile po šest olimpijskih odličja.